Kraft s rekordným 9. triumfom v sezóne, Kasai bodoval

17.02.2024 Celý región

Sapporo 17. februára (TASR) - Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft dosiahol v sobotňajších pretekov Svetového pohára v japonskom Sappore deviaty triumf v tejto sezóne. Vďaka tomu si stanovil nový osobný rekord a upevnil vedenie v celkovom poradí.

Kraft za skoky dlhé 129,0 m a 139,0 m získal 263,0 b. Rakúšanovi patrí tretie miesto v historickom rebríčku spolu s Poliakmi Kamilom Stochom a Adamom Malyszom. Pred ním sú len Fín Matti Nykänen (46) a Gregor Schlierenzauer (53). Na druhom mieste sa umiestnil Japonec Rjóju Kobajaši, s mankom na víťaza 0,4 bodu. Pódium uzavrel Nemec Andreas Wellinger, ktorý získal 256,9 b. "Som naozaj veľmi šťastný, bol to tesný súboj s Rjójom," vyhlásil Kraft bezprostredne po pretekoch pre agentúru APA.

Legendárny Noriaki Kasai sa po piatich rokoch vrátil na bodované pozície v prestížnom seriáli. Päťdesiatjedenročný Japonec obsadil 30. miesto. Na podujatiach najvyššej úrovne absolvoval 31 sezón a prekonal viaceré rekordy. V Soči 2014 sa stal najstarším olympijským medailistom v skokoch na lyžiach, keď ako 41-ročný vybojoval striebro na veľkom mostíku i bronz s tímom. Tretiu medailu spod piatich kruhov pritom získal o 20 rokov skôr v Lillehammeri v tímovej súťaži. V Svetovom pohári triumfoval 17-krát, naposledy v roku 2014 vo veku 42 rokov. Na pódium sa naposledy dostal v roku 2017 ako 44-ročný.

V nedeľu je na veľkom mostíku v dejisku ZOH 1972 na programe ďalšia súťaž.